Poslední hmyzí večer roku 2017

A máme za sebou další rok a v něm neuvěřitelných 23 hmyzích večerů a live cooking show v brněnské restauraci Klub Cestovatelů. Letošní novinkou, kterou jste s námi mohli ochutnat, byli smažené tarantule marinované v 15ti letém rumu. Hmyzí večery u Vás mají čím dál větší oblibu a neodmyslitelně patří k entomofágii. Zajímavost je, že právě tady, v restauraci Klub Cestovatelů v Brně všechno před osmi lety začalo. Jen si teď užijeme klid a pohodu vámoc a v lednu jsme zase nazpět s dalšími hmyzími včery! Těšíme se na už těd!

Večer plný exotického jídla!

Nový, unikátní gastronomický projekt s názvem Extreme Food Night v sobě skrývá pětichodové, exotické jídlo. Na komentovaném degustačním večeru jste měli možnost ochutnat šneky po burgundsku, žabí stehýnka, krokodýlí maso a smaženou tarantuli macerovanou v 15ti letém rumu. Večer měl obrovský úspěch a proto už plánujeme pokračování!

Další Extreme food night v Brně už na vás čeká!

V restauraci Klub cestovatelů 18.2.2018. proběhne jediněčný večer plný nevšedních chutí a zážitků. Kuchař a cestovatel Milan Václavík pro vás připraví 5ti chodové extrémní menu, které jen tak někde neochutnáte. Jednotlivé chody budou doprovázeny záživným výkladem o původu pokrmů a způsobu jejich přípravy. Těšit se můžete na: 1) Šneky po burgundsku s bylinkovým máslem a rozpečenou bagetou 2) Žabí stehýnka s francouzskou zakysanou smetanou a bílým vínem. 3) Medailonky z krokodýla nilského grilované na bylinkách, podávané na mangovém salátu s mátou 4) Štíra na víně 5) Panna cottu s durianem a vanilkou. Durian je nejsmradlavější ovoce na světě!! Cena vstupného činí 990 Kč,-

Smažený zophobas s čili

Larvy potemníka brazilského obsahují hodně tuku. Proto se k nim hodí výraznější chuť čili, česneku a čerstvých bylinek jako je koriandr, tymián, nebo grilovací bylinky.

Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
No tags yet.
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square