Ochutnej hmyz ve Velehradu!

60 odvážlivců a gastronomických experimentátorů, dva novináři a dvě novorozené děti přišli na hmyzí večer v turistickém centru ve Velehradu. S Vámi nás to prostě baví a náramně jsme si večer s Vámi užily. A jak takové večery vypadají? Jeden z nejzkušenějších kuchařů v oblasti jedlého hmyzu Milan Václavík přímo před vašima očima uvaří pět druhlů hmyzu a během toho vykládá o tom proč hmyz jíst, kde ve světě se konzumuje a jaké jsou výhody či nevýhody. Takže nejen ochutnáte, ale odnesete si i spousty informací ale i zážitků!

Exotický večer v Březnici

V Březnici se sešlo neuvěřitelných 105 lidí, kteří chtěli ochutnat něco netradičního. Uspořádali jsme zde cestovatelský večer plný exotického jídla. Dvě přednášky, prodej kmenového umění a fotografií Afrických kmenů a ochutnávka. Milan Václavík přednášel o extrémních a exotických jídlech ve světě a lidem uvařil žáby a šneky. David Švejnoha popovídal o tajemné Barmě a kmenech, kteří tam žijí. Díky moc všem, kteří přišli a mohli jsme se s nimi podělit naši největší vášeň: cestování. Koukněte se na naše další životní projekty: www.svejnoha.cz www.cestyschuti.cz

Přednáška pro budoucí kuchaře

Na škole Charbulova 106 se učí kuchaři a číšníci. Hmyz je od ledna uznaný jako potravina a proto v rámci vzdělávání studentů jim škola dala možnost zůčastnit se workshopu hmyzí kuchyně. Byla to skělá akce a zájmem studentů o tuto netradiční kuchyni byl veliký. Jsme rádi, že se podílíme i nadále na propagaci entomofágie mezi mladými studenty.

Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
No tags yet.
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square